Sociālā centra seniori izbauda kultūras notikumiem bagātu vasaru

Vasara ir īstais laiks, kad baudīt satikšanās prieku un atklāt jaunas lapaspuses pat šķietami zināmos stāstos. Šovasar kopā ar sociālā centra “Uniting Care” senioriem esam devušies vairākos kultūras ceļojumos, kas kungiem un dāmām, neskatoties uz cienījamo vecumu, ļāvis baudīt aktīvu sabiedrisko dzīvi, uzturēt sociālos kontaktus un gūt jaunus iespaidus.

Jūnijā sociālā centra  komanda kopā ar senioriem devās atklāt Klusajā centrā mītošās jūgendstila pērles un apmeklēt Baltijas valstīs vienīgo muzeju, kas veltīts jūgendstila kultūrvēsturiskajam mantojumam — “Rīgas Jūgendstila centru”.

Tikšanās vieta tika izvēlēta pašā Rīgas centrā, vietā, kur ceļus min Alberta un Strēlnieku ielas. Kvartāls acu skatam paver fantastiski bagātīgo jūgendstila mantojumu un ļauj apbrīnot saules staros izgaismoto namu bagātīgos rotājumus un arhitektūras īpatnības.

“Rīgas Jūgendstila centrā” aplūkojams autentisks jūgendstila dzīvokļa interjers un moderna digitālā ekspozīcija. Dzīvokļa interjers pilnībā atklāj jūgendstila būtību – no telpu plānojuma, oriģinālajiem sienu krāsojumiem un griestu gleznojumiem līdz telpu iekārtojumam. 20. gadsimta sākumam raksturīgi tērptās namamātes (gides) pavadībā apskatījām Kamīnzāli, Ēdamistabu, Virtuvi, Vannasistabu, Meitas istabu un Guļamistabu. Ekspozīcijā apskatāmas rīdzinieku mēbeles, trauki, mākslas darbi, pulksteņi, apģērbi, izšuvumi un citi priekšmeti.

Jūlijā devāmies ceļā uz Rīgas Zooloģisko dārzu, un nokļūšanai Mežaparkā izvēlējāmies nedaudz neierastu transporta līdzekli — kuģīti, mērojot gleznainu ceļu no 11. novembra krastmalas līdz Mežaparka Zaļajai piestātnei.

Siltā vasaras pēcpusdiena bija ideāli piemērota izbraucienam — siltas vasaras brīzes pavadīti un Daugavas vareno krastu ieskauti, no sirds izbaudījām līgano braucienu. Atklājām, ka daļa no mūsu sociālā centra “Uniting Care” senioriem zoodārzā nebija pabijuši vairākas desmitgades, tādēļ pastaiga izvērtās gan sirsnīga un pārsteidzoša, gan jaunus iespaidus rosinoša. Šo gadu laikā Zoodārza infrastruktūra mainījusies un attīstījusies, savukārt sastapšanās ar krāšņo dzīvnieku pasauli vienmēr sniedz emocijām bagātus mirkļus.

Mūsu kultūras ceļojumi kā allaž noslēdzās ar patīkamu sarunu un viedokļu apmaiņu, kopīgi malkojot kafiju un citus gardumus. 

Esam no sirds gandarīti par šīm izzinošajām pēcpusdienām, kurās mūsu senioriem bijusi iespēja uzturēt un atjaunot tik ļoti nepieciešamos sociālos kontaktus. Pateicamies “Rīgas Jūgendstila centram” par silto uzņemšanu un izzinošo stāstījumu, paldies kugīša “Agnes” laipnajam personālam un galantajam kapteinim un “Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza” kolektīvam par nenogurstošo darbu, rūpējoties par dzīvnieku labklājību.

Fonds “Uniting” arī turpmāk organizēs kultūras un izzinošas izklaides piepildītus brīžus mūsu sociālā centra “Uniting Care” draugiem. Ja jums ir padomā kādas senioriem piemērotas aktivitātes, kas mums noteikti būtu jāpiedzīvo, būsim priecīgi un pateicīgi par Jūsu ieteikumiem.

Vairāk par fonda izveidoto kultūras pasākumu apmeklēšanas iniciatīvu var lasīt: https://uniting.lv/2022/08/22/sociala-centra-klientiem-piedava-apmeklet-kulturas-iestades-un-pasakumus/

Similar Posts