Izdota jauna grāmata par ebreju vēsturi Latvijā un izveidota holokausta piemiņas vietu karte

7. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Draugu telpā” biedrība “Šamir” un “Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs” interesentus aicināja uz grāmatas “Latvijas ebreju vēstures materiālu kopojums” izdevuma latviešu valodā prezentāciju.

Grāmata “Latvijas ebreju vēstures materiālu kopojums” ir laika posmā no 19. gs. vidus līdz 20. gs. sākumam jidīšā un vācu valodā tapušu vēsturisku publikāciju krājums, kas nu izdots latviešu valodā. Īpašu nozīmi šiem pētījumiem piešķir tas, ka autori izmanto vairākus vēsturiskus avotus, kas nav saglabājušies līdz mūsdienām.

Visi krājumā ietilpstošie darbi savu zinātnisko vērtību nav zaudējuši arī šodien, tādējādi kļūstot pieejami gan plašām zinātniskajām aprindām, gan visiem lasītājiem, kuri interesējas par vēsturi.

Tāpat pasākumā tika prezentēta arī pētnieku grupas sagatavotā karte “Holokausta piemiņas vietas un tematiskie muzeji Rīgā”, kas par simbolisku samaksu interesentiem būs pieejama kā latviešu, tā angļu valodā.

Kartē pirmoreiz vienuviet apvienota un ilustrēta informācija par iepriekš mazzināmām holokausta vietām Rīgā un apkaimēs. Karte veidota, apkopojot informāciju no neskaitāmām vēsturiskām publikācijām, memuāriem, arhīvu dokumentiem, vēstulēm u.c. avotiem.

“Strādājot ar muzeja apmeklētājiem, esam sapratuši, ka ir vairākas vietas Rīgā, kas saistītas ar holokausta piemiņu, bet interesentiem nav ērti pieejamas. Sākām vākt informāciju par visām piemiņas vietām un sapratām, ka informācijas nav pietiekami un plašai sabiedrībai ir zināmas tikai dažas no holokausta piemiņas vietām,” prezentācijā atklāja “Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja” vadītāja Jūlija Tereščenko, izsakot cerību, ka šis ir tikai pirmais solis, lai informācija par vēsturisko notikumu vietām tiktu apkopota pilnīgi.

Grāmatu un karti jau šobrīd var iegādāties “Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejā”, kā arī tuvākajā laikā materiāli būs pieejami interneta veikalā “shamirshop.lv” un citās tirdzniecības vietās Latvijā.

Izdevumi nākuši klajā ar Kultūras ministrijas, fonda “Uniting” un privāto sponsoru finansiālu atbalstu.

Pateicamies visai komandai, kas strādājusi pie materiālu tapšanas!

Foto: Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs

Similar Posts