Hanukas svinības kopā ar sociālā centra “Uniting Care” senioriem

Otrdien, 12. decembrī, Fonda biroja omulīgajās telpās pulcējām mūsu atbalstītos seniorus, lai kopā atzīmētu Hanukas svētkus un iedegtu sesto Hanukas sveci.

Sirsnīgajā pēcpudienā Rabīns Israels Aizenšarfs pastāstīja par Hanukas svētkiem un iededzināja svecītes tradicionālajā svečturī, ko sauc par hanukiju. Sanākušos viesus cienājām ar tradicionāliem, eļļā ceptiem gardumiem — kartupeļu pankūkām jeb latkēm un pončikiem jeb sufganijot.  

Hanuku dēvē arī par Gaismas svētkiem, kuru laika atzīmē VI gadsimtā pirms mūsu ēras aizvadīto Jeruzalemes un Svētā tempļa atbrīvošanu. Kad templi atbrīvoja, tajā iededza gaismas, taču eļļas bijis pavisam nedaudz — tai bija jāpietiek tikai vienai dienai. Notika brīnums, un tā vietā sveces degušas veselas astoņas dienas. Kopš tā laika ik gadu astoņu dienu garumā eļļa netiek taupīta – kā lampās un svecēs, tā arī gardos ēdienos. Turpinot attīstīt šo svētku tradīcijas, šogad kopā iepazinām arī aromātiskās jeb ēteriskās eļļas.

Rehabitoloģe Mirjama Kelima sanākušajiem piedāvāja ieraudzīt, saklausīt un sajust, cik brīnumu ir mums apkārt, iesaistot mūsu maņas. Ar visu maņu (redzes, dzirdes, garšas, ožas un taustes) palīdzību mēs iegrimām skaistas mūzikas, ēterisko eļļu aromātu un dažādu garšu pasaulē, kā arī relaksējāmies (vai baudījām) profesionālu masāžu. Mēs pārbaudījām mūsu taustes spējas — ar aizvērtām acīm, tikai ar roku palīdzību minējām priekšmetus, to formu, struktūru, materiālu un nozīmi.

Foto: Nikolajs Krasnopevcevs

Pasākumā piedalījās arī “Uniting Care” komanda — sociālie darbinieki un aprūpētājas, kurām vēlreiz vēlamies pateikt lielu paldies par viņu ikdienas darbu, kas visa gada garumā nozīmīgi ļāvis uzlabot mūsu aprūpējamo dzīves kvalitāti.

Hanukas svētki mūs māca — daloties ar gaismu, tās kļūst vairāk. Tāds bija arī mūsu pasākumu mērķis — satikties, sajust siltumu, dalīties ar smaidiem un labām emocijām. Pasākuma noslēgumā katrs atnākušais saņēma īpaši sagatavotu dāvaniņu līdzi nešanai.

Īpašs paldies:

Diānai Reznikovai par sarūpētajiem gardumiem.

Rabīnam Israelam Aizenšarfam par mums veltīto laiku.

Mirjamai Kelimai par jaunām sajūtām un apvāršņiem.

Nikolajam Krasnopevcevam par foto.

Kā arī visiem atnākušajiem un mūsu komandai, kas rūpējas par svētku atmosfēru.

Lai gaismas piepildīts svētku laiks!

Similar Posts