Fonds “Uniting” turpina sadarbību ar “Hospiss LV”; veikts ziedojums 10 funkcionālo gultu iegādei

Fonds “Uniting” šopavasar turpina sadarbību ar paliatīvās aprūpes organizāciju “Hospiss LV” un veic ziedojumu 10 funkcionālo aprūpes gultu “Elbur” iegādei.

Hospisa aprūpes mērķis ir atbalstīt pacientu pēdējā dzīves posmā un nodrošināt iespējami augstāko dzīves kvalitāti periodā, ko bieži pavada sāpes, fiziskas un psiholoģiskas ciešanas. Nodrošinot hospisa aprūpi, kā prioritātes tiek izvirzītas pacientu iespēja saglabāt pašcieņu un atbalsta sniegšana sirdzēja tuviniekiem. Lai maksimāli atvieglotu guļoša pacienta mūža nogali — mazinātu mirstoša cilvēka ciešanas, maksimāli uzlabotu higiēnas nodrošināšanas procesu, kā arī atvieglotu visu aprūpes procesu kopumā, ir nepieciešama funkcionālā gulta.

“No sirds pateicamies mūsu draugiem, Fondam “Uniting”, par ziedotām 10 funkcionālajām gultām. Aprūpējot guļošu pacientu, funkcionālā aprūpes gulta ir pirmā vajadzība, kas atvieglo ikdienu un nodrošina pacientam komfortu. Tikai kopā mēs varam sniegt mūsu Latvijas cilvēkiem cieņpilnas mūža pēdējās dienas. Šajā pavasarī esam priekpilni un pateicīgi par sniegto atbalstu,” uzsver Ilze Zosule, nodibinājuma “Hospiss LV” līdzdibinātāja.

Funkcionālā gulta atvieglo ne tikai paša pacienta ikdienu, bet arī samazina fizisko piepūli aprūpētājam vai ģimenes loceklim, nodrošinot vieglu un ērtu pacienta kopšanu. Gulta ir nodrošināta ar vairākām nozīmīgām funkcijām — iegādātajām “Elbur” gultām ir regulējama muguras daļa, regulējams apakšstilbu un augšstilbu saliekuma lenķis, regulējams gultas augstums, kā arī citas nozīmīgas funkcijas. Izvēlētās funkcionālās gultas ir vieglas, ērti un kompakti saliekamas, tās iespējams transportēt pat vieglajā automašīnā.

““Hospiss LV” ir panācis paradigmas maiņu mūsu valsts skatījumā uz paliatīvo aprūpi. Tagad no valsts līdzekļiem tiek apmaksāts starpdisciplinārās komandas darbs, un tajā ietilpst gan veselības aprūpe, gan hospisa aprūpe un garīgais atbalsts paliatīviem pacientiem. Neraugoties uz izveidoto sistēmu, dzīvē var gadīties situācijas, kad palīdzība ir vajadzīga nekavējoties, bet lēmums par valsts apmaksāto pakalpojumu saņemšanu aizņem laiku. Šādiem pacientiem, kuru dokumentācija vēl ir procesā, “Hospiss LV” cenšas palīdzēt saviem spēkiem. Arī mēs, Fonds “Uniting”, iestājamies par to, lai pacientam šādā stāvoklī palīdzība nebūtu jāgaida, un tik nepieciešamais atbalsts tiktu nodrošināts pēc iespējas ātrāk. Šīm nolūkam palīdzēs arī funkcionālo gultu krājums, ko pacientam varēs nodrošināt uzreiz,” atzīst Fonda “Uniting” izpilddirektore Elīna Škļara, “mēs pateicamies “Hospiss LV” par viņu darbu, un esam gandarīti, ka mūsu ieguldījums var atvieglot rūpes par paliatīviem pacientiem. Katra cilvēka labsajūta un cieņpilna attieksme pret viņa vajadzībām ir mūsu kopējās vērtības.” 

Hospisa pacientu vidējā dzīvildze ir tikai 21 diena, bet 65% pacientu nodzīvo tikai līdz vienai nedēļai. Organizācijas “Hospiss LV” mērķis ir aktualizēt paliatīvās aprūpes pakalpojumu nozīmi, lai pacienti pēdējo atvēlēto laiku varētu pavadīt patīkamos apstākļos, profesionāla personāla uzraudzībā. 

Similar Posts