Virtuves pārvērtības vientuļajai seniorei Jevgenijai

Šopavasar ar sociāla centra “Uniting Care” atbalstu un palīdzību pie uzlabotas un drošākas virtuves tikusi mūsu centra seniore Jevgenija.

Ar situāciju iepazīstina sociālā darbiniece Rasa: “Dodoties vizītē pie mūsu sociālā centra jaunpienācējas Jevgenijas, konstatējām, ka kundzes virtuvē kopš 1965. gada, kad daudzdzīvokļu māja tika celta, remonta nav bijis. Virtuves telpa bija neomolīga, ar pavisam vecu plīti, nolietotu izlietni un drūmiem, ļoti plāniem, veciem skapīšīem. Kundzes mājoklī nebija veļas mazgājamā mašīna — neraugoties uz cienījamo vecumu, kundze veļu turpināja mazgāt ar rokām vai atsevišķos gadījumos, saviem spēkiem nesot turp un atpakaļ no veļas mazgātuves. Sapratām, ka situācija ir jārisina, raugoties gan no drošības aspekta — iegādājoties seniorei drošu gāzes plīti, gan uzlabojot funkcionalitāti un virtuves lietojamību. Redzējām, ka par saprātīgiem līdzekļiem virtuvi var padarīt ērtāku, parocīgāku.”

PIRMS virtuves pārvērtībām

Turpmākie mūsu komandas soļi bija:

  • Veikt mērījumus, lai precīzi piefiksētu virtuves izmērus;
  • Apzināt elektrības, gāzes, ūdens, notekūdeņu, skaitītāju un ventilācijas pieslēguma vietas;
  • Uzzīmēt pirmās pašu veidotās skices un doties uz IKEA, kur darbinieki bez maksas palīdzēja projektēt skapīšu izvietojumu, paredzot vietu tehnikai un izveidojot nišu veļas mašīnai;
  • Piesaistīt atbalstītāju veļas mazgājamās mašīnas iegādei. 
  • Iegādāties nepieciešamo tehniku, izlietni, skapīšus un furnitūru;
  • Nogādāt preces kundzes mājoklī;
  • Uzrunāt mūsu uzticamo santehniķi, kurš pusotras dienas laikā jau visu bija salicis, saskrūvējis un samontējis.

Rezultātā nelielajā virtuvītē mums koncentrēti izdevās ietilpināt visu ērtai ēdiena uzglabāšanai, gatavošanai un arī veļas mazgāšanai nepieciešamo tehniku, paredzēt vietu darba zonai. Virtuve kļuvusi daudz gaišāka un, veicot nelielas izmaiņas, izdevās uzlabot arī virtuves plānojumu, lai saimnnieces rosīšanās būtu ērtāka.

PĒC virtuves pārvērtībām

Uzticamākie sekotāji Jevgeniju noteikti būs pamanījuši — mūsu sociālā centra pasākumos viņa nereti redzama ar ģitāru rokās, dziedot un iepriecinot citus seniorus. Jevgenijas talanti mākslās ir nesaskaitāmi — kopš agra vecuma viņa raksta dzeju, dzied, spēlē klavieres, vedusi rubrikas Latvijas lielākajos žurnālos. 

“Aicinām aizdomāties, ka mums līdzās esošajiem senioriem bieži vien šādas organizatoriskas lietas, kuras mums, sabiedriski aktīviem cilvēkiem, ir pašsaprotamas, draugu lokā plaši apspriestas un viegli aizsniedzamas, sagādā lielas grūtības. Nonākot situācijā, kad jāveic kādi mājokļa labiekārtošanas darbi, mūsu vientuļie pensionāri visbiežāk apjūk — nav zināma ne pareizā darbību secība, ne tehniskās nianses, nav pazīšanos ar dažādiem meistariem, valda apjukums par izdevīgākajiem veikaliem, kur iegādāties cenas ziņā draudzīgas, bet vienlaikus kvalitatīvas lietas. Šīs nianses rada satraukumu, tādēļ būtiski mūsu gados cienījamajiem līdzcilvēkiem palīdzēt kaut tīri organizatoriski, praktiski,” noslēgumā piebilst Rasa.

Pateicamies mūsu sociālajām darbiniecēm Rasai un Inesei par vērību un iniciatīvu, lieliskajam kolēģim un tehniskajam prātam Mihailam, kā arī mūsu meistaram ar zelta rokām – Semjonam. Īpašs paldies šī projekta finansiālajam atbalstītājam!

Similar Posts