Kā parūpēties par senioru drošību virtuvē?

Mājas ierasti asociējas ar drošu, mierpilnu vidi, kas pasargā no apkārtējās pasaules izaicinājumiem, taču, veicot mājas darbus, ir būtiski ievērot drošības nosacījumus, lai izvairītos no traumu un negadījumu riska. Īpaši bīstamas situācijas var notikt ar gados vecākajiem ģimenes locekļiem.

Vadoties pēc Lielbritānijā veikta pētījuma, bīstamākā telpa mājās ir tieši virtuve, kur notiek 46.1% no visiem mājās notiekošajiem negadījumiem. Otrajā vietā ierindojas piemājas dārzs, kurā notiek 35.6% sadzīves negadījumu, savukārt trešo līdz piekto vietu dala vannas istaba, dzīvojamā istaba un mājas kāpnes, attiecīgi katrai aizņemot aptuveni 17% no kopējā negadījumu īpatsvara.

Šajā rakstā esam apkopojuši 9 nozīmīgākos ieteikumus, kas palīdzēs parūpēties par senioru drošību virtuvē, izvairīties no apdegumu, traumu riska, pārdomāt virtuves izkārtojumu un citas nianses.

Šie padomi neprasīs ievērojami lielus finanšu līdzekļus, savukārt izrādītās rūpes un uzmanība noteikti vainagosies ar sirdsmieru visai ģimenei un palīdzēs vientuļajiem senioriem ilgāk saglabāt patstāvību, turpinot dzīvi sev ierastajā — mājas vidē.

Lai patīkama un droša rosīšanās virtuvē!

Similar Posts