Fonds “Uniting” veic ziedojumu Latvijas ratiņtenisa attīstībai

Atbalstot Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”, Fonds “Uniting” veic ziedojumu Latvijas ratiņtenisa attīstībai. Ziedotie līdzekļi tiks novirzīti biedrībai “Tenisa skola – TS”, kas nodrošina Latvijas ratiņtenisa sportistu treniņu procesu, kā arī koordinē spēlētāju dalību “Starptautiskās Tenisa federācijas” (ITF) organizētajos turnīros.

Latvijas ratiņtenisa saime šogad atzīmē 12. gadskārtu kopš 2012. gadā sporta veidu mūsu valstī aizsāka un iedzīvināja tenisa spēlētāja un trenere Terēza Stenclava. Tikai gadu pēc ratiņtenisa ieviešanas Latvijā ITF reitingos parādījās pirmie mūsu valsts pārstāvji, savukārt, 2015. gadā Latvija pirmo reizi piedalījās Pasaules čempionāta Eiropas kvalifikācijā Turcijā. Latvija bija pirmā no Baltijas valstīm, kas piedalījās čempionātā ar divām komandām – gan vīriešu, gan sieviešu. Kopā Latvijas komandas ir piedalījušās piecos šāda mēroga pasākumos.

Līdz šim ievērojamākais notikums Latvijas ratiņtenisā tika aizvadīts no š.g. 13. līdz 17. martam, kad mūsu valsts pārstāvjiem bija iespēja uzņemt Pasaules čempionāta Eiropas kvalifikācijas posmu. Šajās sacensībās Latvijas sieviešu izlase iekļuva pusfinālā, kas ir augstākais sasniegums Latvijas ratiņtenisa vēsturē.

“Esam pateicīgi Fondam “Uniting” par veikto ziedojumu, kas būs būtisks atspaids kā kopējās fiziskās attīstības, tā arī praktisko tenisa treniņu organizēšanai, kortu īres un treneru darbu apmaksai. Treniņu procesa pieejamība ir ļoti būtiska, lai sagatavotu mūsu ratiņtenisistus iespējami augstākajā līmenī dalībai starptautiskajos turnīros. Tuvākais ITF turnīrs, uz kuru dosies arī pārstāve no Latvijas, notiks Polijā, savukārt turpmākie plāni mūsu spēlētājus ved uz Turciju. Ļoti ceram, ka mūsu juniorei šogad izdosies piedalīties Grand Slam Roland Garros junioru turnīrā un kopā ar mūsu izlases spēlētāju Diānu Nikiforovu varēsim aizbraukt uz Paralimpiskajām spēlēm Parīzē,” ar tuvākās nākotnes plāniem iepazīstina Latvijas ratiņtenisa dibinātāja un Tenisa skolas “TS” valdes priekšsēdētāja Terēza Stenclava.

Par ieguldījumu Latvijas ratiņtenisa kustības izveidē un attīstībā Terēza Stenclava saņēmusi “Latvijas Tenisa savienības” gada balvu “Par ratiņtenisa attīstību” (2014.) un nominēta atzinībai “Latvijas lepnums” (2014.). Tāpat treneres neatlaidīgais darbs novērtēts pasaulē — “Starptautiskā Tenisa federācija” 2019. gadā Latvijas ratiņtenisa dibinātājai piešķīrusi balvu “ITF UNIQLO Spirits Award Runner up”.

“Fonds “Uniting” ir gandarīts par iespēju sniegt savu pienesumu un veicināt treniņu procesa pieejamību mūsu ratiņtenisistiem. Domājot par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, esam pārliecināti, ka viņu dzīves kvalitāti galvenokārt ierobežo tieši vides pieejamība. Ir nozīmīgi rast instrumentus, lai sportisti ratiņkrēslā varētu trenēties un piedalīties sacensībās. Esam droši, ka sportiskas aktivitātes palīdz cilvēkiem ar kustību traucējumiem iejusties sabiedrībā, un ir īpaši nozīmīgas, lai veicinātu ne tikai fizisko sagatavotību, bet arī psiholoģisko labsajūtu. Vēlamies izteikt īpašu pateicību Latvijas ratiņtenisistiem par viņu ieguldījumu, pārstāvot Latviju ārpus mūsu valsts robežām,” uzsver Fonda izpilddirektore Elīna Škļara.

Ratiņtenisu 1976. gadā dibināja divi amerikāņi – Breds Parks (Brad Parks) un Džefs Minnenbreikers (Jeff Minnenbraker), savukārt Eiropu sporta veids sasniedza 1982. gadā, kad to sāka spēlēt Francijā. Turpmākajos gados sporta veids guva ievērojamu popularitāti un 1988. gadā tas pirmoreiz tika demonstrēts Seulas vasaras Paralimpiskajās spēlēs. Kā oficiālais Paralimpiskais sporta veids ratiņteniss tika iekļauts Barselonas vasaras Paralimpiskajās spēlēs (1992). Pirmais Grand Slam turnīrs ratiņtenisam tika organizēts Austrālijā (2002.), kur tas tika spēlēts paralēli klasiskā tenisa turnīram, izmantojot tos pašus laukumos. Šobrīd ratiņtenisā tiek spēlēti visi Grand Slam turnīri – Australian Open, Roland Garros, Wimbledon un US Open.

Similar Posts