Izrādes “Kankuna” apmeklējums Mihaila Čehova vārdā nosauktajā Rīgas Krievu teātrī

Patīkami siltā un pavasarīgā sestdienas vakarā sociālā centra “Uniting Care” aprūpējamie bija devušies uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, lai kopīgi noskatītos slavenā mūsdienu dramaturga Žordi Galserāna lugu “Kankuna”.

“Es jau sen nebiju bijusi teātrī, – atzīst Irina. – Un šis vakars man sagādāja daudz prieka un gaišu emociju. Izrāde ieintriģēja jau no pirmās minūtes, tiklīdz pavērās priekškars. Spilgti spīdošs milzīgais mēness virs skatuves šķietami hipnotizēja ne tikai lugas varoņus, bet arī mūs, skatītājus”.

Teātra zāle bija skatītāju pilna, un gaisā virmoja svētku noskaņa. Viens no Fonda aprūpējamajiem atminējās, kā savos studiju laikos mēdza nākt uz teātri pie drauga, kurš tobrīd tur strādāja par apgaismotāju, un vēroja teātra aizkulišu dzīvi.

“Tagad teātris noteikti izskatās pavisam citādi, pēc telpu renovācijas, zāle – darbs ir paveikts ļoti gaumīgi, skaisti. Pēdējā laikā neesmu bijis biežs teātra viesis, tāpēc jo īpaši pacilāti uztveru katru tā apciemojumu,” saka Vitālijs.

Izrādes centrā ir stāsts par diviem laulātiem pāriem, kas ieradušies uz smalko Kankunas kūrortu Meksikā, lai tur kopīgi pavadītu plānotās brīvdienas. Galserāna lugā smalki savijas abu pāru attiecību sarežģītība, pagātnes refleksijas un pārdomas par piedzīvoto, izvēles problēma, smieklīgais un skumjais.

“Izrādes burvība slēpjas faktā, ka tā vēsta par ikdienas dzīvi, sadzīviskiem notikumiem un liek skatītājiem aizdomāties. Uz skatuves notiekošo katrs var interpretēt pēc saviem ieskatiem, spriest, kas notika pa īstām, un kas bija tikai mēness iedvesmota fantāzija. Mēs vēl vairākas dienas pēc izrādes apspriedām šo iestudējumu, pat izlasīju recenzijas internetā. Bija interesanti salīdzināt savus iespaidus par redzēto,” stāsta Tamāra.

Sociālā centra senioriem katrs teātra apmeklējums ir ne tikai baudījums vērot pašu izrādi, bet arī prieks, ko sniedz savstarpēja komunikācija ar pārējiem apmeklētājiem, iespēja pārrunāt redzēto un dalīties savās emocijās. Kā atzīst dāmas, teātra vakars ir arī brīnišķīgs iemesls izvilkt no drēbju skapja savu mīļāko kleitu, uzvilkt labākās rotaslietas un vēroties sevī sajūsmā lielo spoguļu atspulgos teātra pirmajā stāvā.

Sociālā centra aprūpējamie priecājās ne tikai par pašu izrādi un aktieru lielisko sniegumu, bet arī par skatuves dekorācijām. Iestudējums bija ieturēts mūsdienīgā stilā, kas kļuva par izdevību skatītājiem pārrunāt, kādus motīvus un jēgu katalāņu dramaturga lugā saskatīja režisors Sergejs Golomazovs.

Ar nepacietību gaidām turpmākos notikumus kopā ar mūsu sociālā centra senioriem!

Similar Posts